Film od księdza Sławka z Amazonii:
Strona informacyjna dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej oraz rocznicy I Komunii świętej w Parafii Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Warszawie na Stegnach.
piątek, 22 maja 2026
poniedziałek, 18 maja 2026
Taca na misje w Brazylii
W środę podczas naszej mszy białego tygodnia będziemy zbierać tacę na misję. Wesprzemy akcję "Worki nadziei" ks. Sławka, salezjanina posługującego w Amazonii.
Wśród różnych form pomocy, jakie misjonarze niosą ze sobą, jedna jest szczególna - dar żywności. Indianie z plemion Hupida, Tukano czy Baniwa żyją w skrajnym ubóstwie. Nie mają dostępu do sklepów, służby zdrowia ani edukacji. Ich codzienne pożywienie to to, co uda się złowić w rzece lub zebrać w lesie. Kiedy rzeka przybiera albo zbiory zawiodą głodują. Nie metaforycznie - naprawdę.
Każdy worek z darami, który misjonarze przywożą na łódce, a który określają jako „worek nadziei", kryje w sobie to samo: ryż, fasolę, makaron, olej, mąkę maniokową, sardynki. Dla rodziny, która przeżywa za kilka reali dziennie, taki dar - wart 150 reali (120 zł) - oznacza bezpieczeństwo na kilka tygodni. Oznacza, że dzieci nie pójdą spać głodne. Oznacza, że matka może spokojnie pomodlić się wieczorem, zamiast leżeć w ciemności i nie wiedzieć, co będzie jutro.
W tym roku potrzeba dostarczyć 200 takich darów do konkretnych domów, do których misjonarze docierają od lat, o których sytuacji wiedzą.
OBEJRZYJ FILM O MISJACH W AMAZONII I KS. SŁAWKU
Od pana fotografa
Dzień Dobry rodzice,
W poniedziałek 18 maja zapraszamy na sesję plenerową.
Jesteśmy do dyspozycji 30 minut przed mszą oraz tak samo po mszy.
Zachęcamy do zdjęć portretowych / koleżeńskich / z rodzicami w zielonym otoczeniu Waszej parafii.
Można śmiało przychodzić z dziadkami i resztą rodziny jeśli ktoś nie zdążył zrobić w Dniu Komunii pamiątkowych zdjęć.
Dziękujemy również za miłą współpracę podczas Pierwszej Komunii.
Pracujemy nad Waszymi zdjęciami i lada dzień będzie gotowa galeria.
Pozdrawiam, Kacper z Komunii Bez Stresu.
poniedziałek, 11 maja 2026
Pielgrzymka
Na zakończenie naszej komunijnej przygody, 20 czerwca, jedziemy do sanktuarium maryjnego w Licheniu Starym (2,5-3 godziny jazdy). Jedziemy swoimi autami, całymi rodzinami (w miarę możliwości oczywiście).
W programie pobytu: msza święta (w strojach komunijnych), zwiedzanie sanktuarium - wspólnie lub indywidualnie, spotkanie rekreacyjno-integracyjne, obiad, nabożeństwo majowe. Wspólna zbiórka o 7.45 na parkingu przy kościele (każdy dostanie planszę uczestnika, pomodlimy się wspólnie też), powrót około godziny 20-21 wieczorem. Koszty tylko własne.
Zapisy do niedzieli 14 czerwca włącznie na mail t.sadlowski@marianie.pl (potrzeba znać ilość osób jadących, byśmy byli pewni obiadu oraz podjęli decyzję, gdzie odprawimy mszę świętą).
Trzymajcie się dzielnie i pięknie w tych dniach! Pamiętam w modlitwie o Was.