poniedziałek, 18 maja 2026

Taca na misje w Brazylii

W środę podczas naszej mszy białego tygodnia będziemy zbierać tacę na misję. Wesprzemy akcję "Worki nadziei" ks. Sławka, salezjanina posługującego w Amazonii.

Wśród różnych form pomocy, jakie misjonarze niosą ze sobą, jedna jest szczególna - dar żywności. Indianie z plemion Hupida, Tukano czy Baniwa żyją w skrajnym ubóstwie. Nie mają dostępu do sklepów, służby zdrowia ani edukacji. Ich codzienne pożywienie to to, co uda się złowić w rzece lub zebrać w lesie. Kiedy rzeka przybiera albo zbiory zawiodą głodują. Nie metaforycznie - naprawdę.

Każdy worek z darami, który misjonarze przywożą na łódce, a który określają jako „worek nadziei", kryje w sobie to samo: ryż, fasolę, makaron, olej, mąkę maniokową, sardynki. Dla rodziny, która przeżywa za kilka reali dziennie, taki dar - wart 150 reali (120 zł) - oznacza bezpieczeństwo na kilka tygodni. Oznacza, że dzieci nie pójdą spać głodne. Oznacza, że matka może spokojnie pomodlić się wieczorem, zamiast leżeć w ciemności i nie wiedzieć, co będzie jutro.

W tym roku potrzeba dostarczyć 200 takich darów do konkretnych domów, do których misjonarze docierają od lat, o których sytuacji wiedzą.

OBEJRZYJ FILM O MISJACH W AMAZONII I KS. SŁAWKU


Od pana fotografa

Dzień Dobry rodzice,

W poniedziałek 18 maja zapraszamy na sesję plenerową.

Jesteśmy do dyspozycji 30 minut przed mszą oraz tak samo po mszy.

Zachęcamy do zdjęć portretowych / koleżeńskich / z rodzicami w zielonym otoczeniu Waszej parafii.

Można śmiało przychodzić z dziadkami i resztą rodziny jeśli ktoś nie zdążył zrobić w Dniu Komunii pamiątkowych zdjęć.

Dziękujemy również za miłą współpracę podczas Pierwszej Komunii.

Pracujemy nad Waszymi zdjęciami i lada dzień będzie gotowa galeria.


Pozdrawiam, Kacper z Komunii Bez Stresu.

poniedziałek, 11 maja 2026

Pielgrzymka

Na zakończenie naszej komunijnej przygody, 20 czerwca, jedziemy do sanktuarium maryjnego w Licheniu Starym (2,5-3 godziny jazdy). Jedziemy swoimi autami, całymi rodzinami (w miarę możliwości oczywiście). 

W programie pobytu: msza święta (w strojach komunijnych), zwiedzanie sanktuarium - wspólnie lub indywidualnie, spotkanie rekreacyjno-integracyjne, obiad, nabożeństwo majowe. Wspólna zbiórka o 7.45 na parkingu przy kościele (każdy dostanie planszę uczestnika, pomodlimy się wspólnie też), powrót około godziny 20-21 wieczorem. Koszty tylko własne. 

Zapisy do niedzieli 14 czerwca włącznie na mail t.sadlowski@marianie.pl (potrzeba znać ilość osób jadących, byśmy byli pewni obiadu oraz podjęli decyzję, gdzie odprawimy mszę świętą). 

Trzymajcie się dzielnie i pięknie w tych dniach! Pamiętam w modlitwie o Was.