Rocznica I Komunii

Drodzy Rodzice!
Nie tak dawno Wasze Dziecko przystąpiło do pierwszej spowiedzi i Komunii świętej. Były to niezapomniane chwile dla Was Rodzice, Waszych Rodzin, a nade wszystko dla Waszych dzieci. Jezus obecny w Eucharystii przynosi nam zawsze radość i pokój. 31 maja 6 czerwca 2020 roku będziemy obchodzić rocznicę Uroczystości I Komunii. Proszę Was, byście pozwolili, by ten rok był dla Was czasem jeszcze głębszego poznawania Chrystusa działającego w sakramentach Pokuty i Eucharystii. Warto pamiętać o obietnicach Jezusa związanych z przyjmowaniem Komunii św. w I-piątki miesiąca. 

Oto kalendarz naszych spotkań w ramach przygotowania i obchodów rocznicy I Komunii świętej:
8 października 2019 (wtorek) o godz. 19.00 (dolny kościół) - spotkanie z rodzicami
29 października 2019 (wtorek) o godz. 19.00 (dolny kościół) - msza św. dla dzieci i rodziców
21 maja 2020 (czwartek) o godz. 19:30 (górny kościół) - spotkanie z rodzicami (z powodu ograniczeń co do liczby osób proszę o obecność tylko jednego z rodziców) Na spotkaniu zostanie omówiona sprawa zmian co do terminu i przebiegu uroczystości rocznicy w związku z ograniczeniami. Spotkanie będzie ostatnią szansą, by dołączyć do grupy uczestniczącej w Rocznicy. 

W związku z ograniczeniami spowodowanymi pandemią (101 osób możliwych przebywać w kościele), w porozumieniu z rodzicami, 21.05.2020 r. podczas wspólnego spotkania został ustalony nowy termin Uroczystości - sobota 6 czerwca. Ustalono także, że:

- w Uroczystości uczestniczą tylko dzieci z rodzicami i rodzeństwem;
- odbędzie się transmisja internetowa mszy poprzez parafialny kanał YouTube;
- uczestnictwo w Uroczystości odbywa się poprzez zapisy u ks. Tomasza;
- lista dzieci uczestniczących w Uroczystości będzie dostępna poniżej od dnia 28 maja (podane zostaną jedynie imiona i inicjały nazwiska; pełna informacja u ks. Tomasza)
- podczas Uroczystości zarówno dzieci, jak i ich rodziców obowiązują maski zakrywające twarz i nos;
- Komunię Świętą można będzie przyjąć na rękę lub do ust, wedle uznania (zasady przyjmowania Komunii Świętej na rękę zostaną podane na próbie);


ZGŁOSZENIA UCZESTNICTWA W ROCZNICY I KOMUNII MOŻLIWE JESZCZE TYLKO DO 25 MAJA 2020 U KS. TOMASZA POPRZEZ MAIL: t.sadlowski@marianie.pl

Próba z dziećmi (kto nie zamawiał Pisma Świętego, przynosi na tę próbę swój podpisany egzemplarz):
4 czerwca, czwartek, godz 19:30 (górny kościół)(prosimy, by dzieci przyszły tylko z jednym rodzicem!)
Spowiedź dla dzieci i rodziców:
5 czerwca, piątek, godz. od 16:00 do 19:00 (górny kościół)

Rocznica I Komunii Świętej:
6 czerwca, sobota, godz. 11:00 
    
W ramach Uroczystości dzieci otrzymają Pismo Święte (wydanie "z papugą", dla młodzieży). Będzie bardzo pomocne na lekcjach katechezy w klasie czwartej. Poznawanie obecności Jezusa w Słowie Bożym stanowi kontynuację i pogłębienie sakramentów otrzymanych w klasie trzeciej. Składka (Pismo święte i dekoracja kościoła) wynosi 100 zł (jeśli ktoś posiada Biblię, to składka na dekoracje kościoła wynosi 30 zł - Biblie podpisane przynosimy na próbę 4.06.). Pieniądze proszę wpłacać w kancelarii (możliwość zapłaty kartą) do dnia 25 maja 2020 r. Można wpłacać także przelewem na konto (z dopiskiem: "rocznica komunii" i podaniem nazwiska dziecka): 
ING Bank Śląski: 30 1050 1054 1000 0022 0412 3125 Parafia Rzymskokatolicka Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdziaul. Św. Bonifacego 902-914 Warszawa

W razie pytań proszę o mail.
Pamiętam o Was w modlitwie.

ks. Tomasz Sadłowski MIC (t.sadlowski@marianie.pl)